Archiv

Led Multimedia

  • klip
 
    •  morkus ryb

 

l

l
 

Budějovická VŠTE má problémy. Odsune se záměr na pobočku v Táboře?

5.12.2013 v 06:15

TÁBOR –  Zájem vytvořit v Táboře pobočku své vysoké školy avizoval před časem rektor Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích rektor Marek Vochozka. Jeho kolegové si dokonce přijeli prohlédnout budovu Jihočeské univerzity vedle hotelu Palcát, ale nic konkrétního z této návštěvy nevzešlo.  Proslýchá se, že VŠTE by měla větší zájem o některou z budov obchodní akademie či zdravotní školy. Ty by se mohly uvolnit plánovanou optimalizací školství.

VŠTEKraj totiž podle všeho míní, že obě školy se mohou přesunout do areálů Bydlinského, který je poloprázdný. Tedy z městských budov do budov kraje, což by přineslo úspory. Budějovická VŠTE ale v těchto dnech zápasí s jinými problémy, zejména personálními, než aby aktivně pracovala na táborském projektu. Více o tom informuje iDnes zde.

Pokud by ale škola dotáhla svůj záměr do konce, určitě by byl pro město přínosem. Už jenom proto, že jak uvedl rektor Vochozka, značná část studentů této technické školy pochází z Táborska. Zároveň by byl pro studenty táborské průmyslovky možností pokračování studia přímo ve městě.

2 komentářů k “Budějovická VŠTE má problémy. Odsune se záměr na pobočku v Táboře?”

  1. Karel Pá....ek napsal:

    To se může stát jenom v Táboře. Hlava mi to nebere. Máme zastupitele neodpovědné, nebo nezodpovědné? Nepamatuji, že by z činnosti radnice přišlo pro obyvatele něco pozitivního, ale pamatuji řadu jebovek s mega finančními ztrátami. JčU je jenom kapka ve vodopádu finančních ztrát města.

  2. Jiří napsal:

    A jsme zase u toho, katastrofa rozhodnutí bývalého starosty Vaníčka a jiných v té době lidí sedících na radnici, včetně zastupitelů, že odsouhlasili předání Jihočeské univerzity zdarma Budějovicům.